Group 3 Created with Sketch.
#НАМНЕБАЙДУЖЕ Вибір Ані Набори SALE Сертифікат БРЕНДИ Блог До / Після
03 травня 2020

Розширені пори

Спойлер: пори — це фізіологія.

Розпочнемо з того, що пори — це нормально.

Пори — це отвори вивідних проток сальних і потових залоз, що необхідні для виведення поту і шкірного сала, тому позбутися їх неможливо. Це фізіологія!

Їх розмір найчастіше визначається типом шкіри та генетикою. Якщо ви власник жирного типу шкіри, то, швидше за все, у вас будуть широкі пори. Якщо у вас сухий тип шкіри — вузькі.

Пори розширюються тоді, коли шкіра виробляє себума більше, ніж зазвичай. А себум натомість розширює сальні протоки й саме гирло пори, яке ми бачимо вже на поверхні шкіри.

Пори протягом життя можуть змінювати форму і розмір. Наприклад, якщо догляд занадто агресивний, то у відповідь на нього сальні залози почнуть виробляти ще більше себума і пори будуть розширюватися.

Пори з віком стають більшими, оскільки в шкірі стає менше колагену. Як тільки шкіра втрачає колаген, вона перестає бути пружною і пори розтягуються.

Радикально звузити пори назавжди неможливо, тому що їх розмір розрахований під виведення певної кількості шкірного себума.

Тимчасовому звуженню пор сприяють ретиноїди та кислоти.

Яке рішення?

Не розкриємо вам ніяких таємних чарівних засобів і секретів. ГРАМОТНИЙ ДОГЛЯД. База + активи.

1. Якісне, але м'яке безлужне очищення, можна і навіть рекомендуємо з кислотами. Ніякого мила і пінок, що утворюють оберемок піни (часто можна знайти на корейському мас-маркеті).

2. Використання кислот, зокрема саліцилової. Вона єдина може проникати в пори й очищувати їх від себума і відмерлих клітин. Як тільки у порах не буде надлишків себума, їх стінки перестануть розтягуватися, а гирла — розширюватися. Шукайте саліцилову кислоту без спирту. Можна також доповнити іншими кислотами (мигдалевою, гліколевою) — це тільки +, але не перестарайтеся. AHA-кислоти розв’язують проблему гіперкератозу, відлущують роговий шар.

3. Якісне зволоження шкіри. Інакше пересушена зневоднена шкіра виділятиме ще більше себума і ситуація погіршиться семимильними кроками.

4. Використовуйте засоби, що підвищують вироблення колагену. Особливо вітамін С та гліколева кислота.

5. І, звичайно ж, ретинол.