Group 3 Created with Sketch.
#НАМНЕБАЙДУЖЕ Вибір Ані Набори SALE Сертифікат БРЕНДИ Блог До / Після
03 травня 2020

Акне: причини

Що приховує фермент 5-альфа-редуктаза?

Тема дуже об'ємна і вимагає повноцінного курсу або консультації, але ми дамо невелику підказку, щоб ви могли зрозуміти хоча б поверхово що до чого⠀

ВООЗ виділила (шляхом наукових досліджень) 2 причини акне:⠀

1. Збій гормонального фону.

Рекомендується обов'язково здати аналізи на статеві й ендокринні гормони, щоб виключити цю причину. Коригуємо гормональний фон / здоров'я + комплексне лікування ззовні.⠀

2. Якщо немає проблем з гормонами, то це генетичний патерн (особливість вашої шкіри, як колір очей і кількість волосся). Пов'язано це з чутливістю рецепторів шкіри до метаболітів андрогенів. Також, крім чутливості, може бути надлишкова ферментативна активність 5-альфа-редуктази на шкірі. Окрім цього, у деяких людей є така особливість як вузькі гирла сальних залоз, і якщо у вас гіперкератоз (товстий роговий шар шкіри), себум не може вийти на поверхню і з'являється запалення. Є також ще один генетично обумовлений фактор — підвищений запальний фон. Тобто цих генетичних факторів може бути декілька. Це неможливо виправити, тому що це закладено генетично, але можна вплинути за допомогою БАДів, харчування, зовнішнього лікування, вийти в ремісію і підтримувати шкіру.

Усі інші «причини» — це не причини, а лише тригери (провокатори). Але справжніми причинами не є.

Ніхто не гарантує того, що не буде рецидиву навіть після введення Роакутана / Акнетина (системних ретиноїдів) всередину. Усе знову може повернутися. Таких випадків навіть в нашій практиці дуже багато.

Кліщ демодекс — активний супутник кожного, що являється умовно патогенною флорою. Суть проблеми в неправильному функціонуванні сальних залоз, які завдяки власній активності створюють занадто комфортні умови для життя та існування кліща демодекозу. Тим самим його стає кількісно більше, але він не є причиною.

У будь-якому випадку, комплексний підхід до розв'язання проблеми акне найправильніший.