Group 3 Created with Sketch.
#НАМНЕБАЙДУЖЕ Вибір Ані Набори SALE Сертифікат БРЕНДИ Блог До / Після
10 червня 2020

Акне та харчування.

 Чи є взаємозв'язок?

Не всі дерматологи кажуть своїм пацієнтам про важливість антиакне дієти, у цьому ми переконалися неодноразово. А тема дуже важлива, насправді.

Уперше, у результаті розлогого дослідження, L.Bulkley за участю 1500 хворих на вугрову хворобу, повідомив, що вплив молока і молочних продуктів сприяють розвитку акне. Групою Гарвардських епідеміологів були представлені перші епідеміологічні дані про зв'язок між споживанням молока і проявами акне. У молочній промисловості приблизно 75-90% сировини для виробництва питного молока і молочних продуктів беруть від вагітних корів. Молоко вагітних корів містить прекурсори дигідротестостерона. Під час вагітності наднирники корів виробляють значну кількість ДГЕА. Цей факт — ще одне пояснення, як молоко впливає на акне.

M.Yasuda представив докази того, що пальмітинова кислота має здатність активувати mTORC1, що регулює клітинний ріст і виживання клітин. mTORC1 — найважливіший фактор розвитку акне, оскільки він сприяє гіперпроліферації себоцитів кератиноцитів в гирлах вивідних проток сальних залоз. Також було доведено, що загострення акне спостерігається на тлі підвищеного споживання насичених жирів. І, навпаки, вживання омега-3 жирних кислот викликає антикомедогенний ефект.

Потрібно звернути увагу на продукти з високим глікемічним індексом (обмежити їх вживання) і повністю виключити вживання молока і червоного м'яса. Молочна продукція і м'ясо містять андрогенні прекурсори, що сприяють активності 5-альфа-редуктази, яка сприяє розвитку акне. Молочна продукція і м'ясо також багаті лейцином, що активує (ланцюжком реакцій) запалення.

Вживати пробіотики для підтримання мікрофлори кишківника і їжу для пробіотиків — пребіотики (їжа, що багата волокнами, наприклад квашена капуста). Салати й свіжі овочі варто споживати щодня.

Випивати 1,5-2 літри води.

Надавайте перевагу фруктам, ягодам, чорному шоколаду на заміну солодощів.