Group 3 Created with Sketch.
#НАМНЕБАЙДУЖЕ Вибір Ані Набори SALE Сертифікат БРЕНДИ Блог До / Після
12 березня 2021

«Порадьте засіб від зморшок»

Магічний засіб від зморшок — міф. Працюймо глобальніше.

«Порадьте засіб від зморшок».

Такого засобу немає, це завжди комплекс заходів, а в деяких випадках — це те, із чим потрібно змиритися (біологічне старіння шкіри).

По-перше, варто відмовитись від цукру. Це дуже важливо. Цукор = глікація. Якщо коротко, коли цукор поєднується з білком, це обтяжує колаген. Колаген, обтяжений глюкозою, втрачає свою гнучкість, і вуаля — провисання та зморшки.

По-друге, не варто засмагати. Я сподіваюсь, що це усім давно зрозуміло. Окрім того, що УФ-випромінювання підносить нам сюрпризи у вигляді пігментації й провокує ракові захворювання шкіри (хіба цього мало?), воно ще й викликає фотостаріння шкіри. Стаття з pubmed: «Photodamage, rather than the normal aging process, may account for 90 percent of age-associated cosmetic skin problems». А це означає, що більшій частині старіння шкіри можна запобігти завдяки правильному захисту від сонця.

Третє. Брак сну і стрес — це те, що відбивається не тільки на нашій шкірі, а й на організмі в цілому.

Четверте. Алкоголь, куріння. Тут і так все зрозуміло.

П'яте. Грамотна база догляду та ефективні активи. Правильне очищення, зволоження, SPF, ретинол, кислоти, антиоксиданти, пептиди, фотозими, компоненти, що стимулюють теломеразу — ласкаво просимо!

Ви скажете: «але у мене подруга курить, неправильно харчується, вмивається водою, часто не змиває макіяж, але у неї немає прищів і зморшок!»

Так ось, у кожного з нас є власні генетичні особливості й чутливість рецепторів. Саме тому, якщо я не змию макіяж і з’їм солодке —  привіт, прищі та «пом'ятий» вигляд. А для моєї знайомої хоч швидкоїжа, хоч спати з косметикою — байдуже.

Але окрім генетичних особливостей існує поняття епігенетики. Епігенетика — це якраз сукупність усіх факторів, що впливають на старіння шкіри протягом життя: клімат, УФ-випромінювання, спосіб життя, рівень стресу, догляд за шкірою і т.п.

Проводилися дослідження, де брали пару близнюків з абсолютно однаковим генетичним кодом, але стан їх шкіри був абсолютно різний. Це і є епігенетика.

Висновок: виключаємо всі епігенетичні фактори, вибудовуємо грамотну рутину, ведемо здоровий спосіб життя і не сподіваємося на те, що якийсь один засіб подарує нашій шкірі вічну молодість.