Group 3 Created with Sketch.
#НАМНЕБАЙДУЖЕ Вибір Ані Набори SALE Сертифікат БРЕНДИ Блог До / Після
08 вересня 2020

Комедогенність

«А цей крем не заб'є мені пори? Він некомедогенний?»

Щодня ми даємо поради щодо підбору догляду і регулярно чуємо те саме питання: «А цей крем не заб'є мені пори? Він некомедогенний?


Однозначно відповісти на нього досить складно, тут мало знати склад або знайти позначку "non-comedogenic" на упаковці, тому що в будь-яких нюансах, що стосуються нашої шкіри все дуже індивідуально.
Якщо перекласти зрозумілою і простою мовою, то комедогенність — це потенціал тих чи інших косметичних засобів посилювати ймовірність появи акне, чорних цяток, закритих комедонів, папул, пустул та інших висипів. Ключове слово тут саме «потенціал»: навіть якщо ви знайдете інгредієнт у топі одного з незліченних списків, що «гуляють» по просторах інтернету, це ще не означає, що у складі конкретного крему чи сироватки він обов'язково заб'є пори.


На сьогоднішній день немає досліджень, які б доводили, що косметичні засоби можуть провокувати появу акне. І мало хто знає, що насправді поняття комедогенності не регулюється.
Американська адміністрація FDA не визначає список інгредієнтів, які мають бути виключені, коли продукт маркується як некомедогенний!
Це пояснюється кількома причинами: джерело, чистота сировини, кількість інгредієнтів, метод обробки, формула засобу, оскільки саме поєднання інгредієнтів може зробити комедогенний інгредієнт некомедогенним, і навпаки. Немає точних списків таких речовин. Таким чином, вказівка ​​на низький індекс комедогенності є чистим маркетингом.
Комедони утворюються від подразнювальних факторів, тригерів. А це означає, що для кожного з нас такі компоненти будуть різними.
На виникнення комедонів впливає індивідуальна біохімія обмінних процесів у шкірі, формула шкірного сала, яке вже саме по собі є комедогенним, і, якщо є схильність до акне, то будь-який некомедогенний засіб може викликати закупорку пор, як і комедогенний.


Найкращий спосіб дізнатися, комедогенний продукт чи ні – це зробити патч-тест в домашніх умовах: перед тим, як використовувати засіб на регулярній основі, спробуйте кілька днів наносити його тільки на певну ділянку і стежте за реакцією шкіри.